top of page

MS a ME Formula Future – motorové čluny mládež 2022

Ve dnech 31.8. – 4.9.2022 se konalo Mistrovství Světa a Mistrovství Evropy Formula Future – závody motorových člunů mládeže ve věku od 6ti – 18ti let.

Závodí se v 6ti kategorii:

Delfín 6 – 7let, M1 8 – 9 let, M2 10 -11 let, M3 12 – 13 let, M4 14 -15 let, M5 16 – 18 let. Kategorie Delfín – M3 závodí na nafukovacím motorovém člunu RIB o délce 300cm s výkonem motoru do 9,9 Hp. Kategorie M4 a M5 závodí na nafukovacím motorovém člunu RIB do délce 300 s výkonem motoru 15 Hp.

Závodí se ve dvou disciplínách:

Manévring – každá kategorie má svojí obtížnost tratě ve 13ti bójí – hodnotí se přesnost a rychlost. Paralelní slalom – dvě tratě vedle sebe, kde rozhoduje rychlost projetí a součet časů obou tratí.

V České republice se tento sport provozuje od roku 1995 a má bohatou historii se spoustou úspěchů.
Každý rok se pořádá MS a ME, které ho se naše reprezentace FF ČR pravidelně účastní. Letošní MS a ME se konalo v Německu ve městě Brandenburg od 31.8. – 4.9.2022. Sportovní areál s obrovským zázemím, tribunou, špičkovým vybavením, bohatou sportovní historií. V tomto areálu se běžně pořádají velké mezinárodní závody – MS, ME, světové poháry veslování. Velká LIVE obrazovka na závodišti a digitální měření času na tisíciny je samozřejmostí. MS a ME se zúčastnilo celkem 11 států: Česká republika, Německo, Slovenská republika, Polsko, Spojené Arabské Emiráty, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko a Finsko.

Naše reprezentace dorazila na místo pořádání MS a ME ve středu 31.8., a od 13:00 hod – 14:00hod měla povinný trénink, který trval 60minut.


Reprezentace ČR měla celkem 11 účastníků – každý stát může nominovat na MS a ME dva závodníky do každé kategorie, takže jsme měli zastoupení ve všech kategoriích. Reprezentanti ČR byli:

Defín – Veronika Brzobohatá, M1 – Žofie Dvořáková, Viktorie Horáčková, M2 – Lucie Hodboďová, Marek Brzobohatý, M3 – František Sadílek, Jaroslav Němec, M4 – Vojtěch Duda, Adam Horáček, M5 – Barbora Dudová, Miroslav Bačkovský.

Team trenérů: Klára Marvánková – team leader, Michal Marvánek – trenér, Pavel Duda – trenér.


Ve čtvrtek 1.9. se konalo Mistrovství Světa v Manévringu – naši závodníci měli tu nevýhodu, že vždy v každé kategorii startovali jako první, ale skvěle se s tím vyrovnali. Na výsledky se čekalo několik hodiny i kvůli protestům některých států. Naši závodníci se umístili následovně: První den nám přinesl 5 medailí.

M5 – Miroslav Bačkovský MISTR SVĚTA – 1. místo

M2 – Marek Brzobohatý – 2. místo

M4 – Adam Horáček – 2. místo

M2 – Lucie Hodboďová – 3. místo

M3 – František Sadílek – 3. místo

Delfín Veronika Brzobohatá – 5. místo, M3 – Jaroslav Němec – 8. místo, M1 – Viktorie Horáčková – 9. místo, M4 – Vojtěch Duda – 9. místo, M1 – Žofie Dvořáková – 11. místo, M5 – Barbora Dudová – 11. místo.V pátek 2.9. se konaly rozjížďky MS v Paralelním slalomu – každý závodník jel rozjížďku na obou tratí a po sečtení časů s obou tratí nejrychlejší čtyři z každé

kategorii postoupili do nedělních bojů o medaile. V této disciplíně mnohdy rozhodovali setiny a úspěchu ( postupu ) a neúspěchu závodníka.

Naši závodníci se umístili po dlouhém dni následovně:

Do nedělního semifinále a boje o medaile v MS postoupili:

M5 – Miroslav Bačkovský, M4 – Vojtěch Duda, M3 – Jaroslav Němec, M2 – Lucie Hodboďová, M2 – Marek Brzobohatý, Delfín – Veronika Brzobohatá.


Konečné umístění našich závodníků v Paralelním slalomu MS:

M1 – Viktorie Horáčková – 6. místo, M4 – Adam Horáček – 9. místo, M3 – František Sadílek – 11. místo, M1 – Žofie Dvořáková – 12. místo, M5 – Barbora Dudová – 13. místo.


V sobotu 3.9. se konalo ME v Paralelním slalomu. Stejný klíč postupu jako v pátek s tím rozdílem, že se odjeli i semifinále-

Do nedělního finále a boje o zlato ME postoupili:

M4 – Vojtěch Duda, M2 – Lucie Hodboďová, Delfín – Veronika Brzobohatá.

Do boje o 3tí místo postoupili:

M4 – Adam Horáček, M2 – Marek Brzobohatý.


Konečné umístění našich závodníků v Paralelním slalomu ME:

M5 – Barbora Dudová – 5. místo, M5 – Miroslav Bačkovský – 6. místo, M1 – Viktorie Horáčková – 7. místo, M3 – Jaroslav Němec – 8.místo, M1 – Žofie Dvořáková – 12. místo, M3 – František Sadílek – 13. místo.V neděli 4.9. bylo na programu nejdříve malé a velké finále ME a po dojetí ME následovalo semifinále a finále MS.

Finálové výsledky našich závodníku ME v Paralelním Slalomu:

M4 – Vojtěch Duda – 2. místo,

M2 – Lucie Hodboďová – 2. místo

M4 – Adam Horáček – 3. místo

M2 – Marek Brzobohatý – 3. místo

Finálové výsledky našich závodníku MS v Paralelním Slalomu:

M5 – Miroslav Bačkovský – MISTRA SVĚTA – 1. místo

M4 – Vojtěch Duda – MISTR SVĚTA – 1. místo

M2 – Lucie Hodboďová – 2. místo

Delfín – Veronika Brzobohatá – 2. místo

M2 – Marek Brzobohatý – 4. místo

M3 – Jaroslav Němec – 4. místo


Po odjetí finálových jízd a vyvěšení výsledků – několika protestech a čekání, jak to celé dopadne, začalo kolem 18:00 hod slavností zakončení a vyhlášení výsledků ME a MS. Celkové umístění našich závodníků MS (do MS se započítávají výsledky manévringu a paralelního slalomu).


M5 – Miroslav Bačkovský se stal MISTREM SVĚTA pro rok 2022 – 1.místo

M4 – Vojtěch Duda – 2. místo

M4 – Adam Horáček – 3. místo

M2 – Lucie Hodboďová 3. místo

Delfín – Veronika Brzobohatá – 3. místo

M2 – Marek Brzobohatý – 4. místo, M3 – František Sadílek – 4. místo, M3 – Jaroslav Němec – 5. místo, M1 – Viktorie Horáčková – 7. místo, M1 – Žofie Dvořáková – 12. místo, M5 – Barbora Dudová – 13. místo.


Velký úspěch náš team zaznamenal v pořadí národů:

V MS celkově obsadil náš team 2. místo – 2661 bodů

V ME celkově obsadil náš team 2. místo – 1350 bodů


Naše medaile:

4x zlato

8x stříbro

7x bronz


Velké poděkování patří ČSVM, všem trenérům a rodičům.
תגובות


Archiv
Mohlo by Vás zajímat:
Sledujte nás:
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page